Saygı

DSC_9870

 

 

“İŞ DÜNYASININ PROFESYONELLERİ ve İNSAN KAYNAKLARI BLOGU… “paylaşmak ayrıcalıktır” 24 Nisan 2013 tarihinde açıldı. Amacım; bildiğim, öğrendiğim her şeyi, başkalarıyla da paylaşmak. Çünkü inanıyorum ki; bilgi sadece bireyin kendisinde kalırsa anlamsızlaşır ve değersizleşir. Büyüklerimizin bize öğrettiği gibi; yemeğini, bilgini, neşeni, üzüntünü insana dair her şeyi, paylaşırsan güzelleşir. Günümüzde ise paylaşmak eski öğretilerin aksine oldukça azaldı. İşte bu yüzden, -aslında olması gereken!- paylaşmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Keyifle, sevinerek paylaşmanın tadını çıkarıyorum. Dilerim siz değerli blog okurları da bu paylaşım zincirine dahil olursunuz…

HAKKIMDA

İlk, orta, lise öğrenimimi Antalya’da tamamladıktan sonra, Dumlupınar Üniversitesi- Uygulamalı Takı Teknolojileri bölümünü bitirdim. Çalışma hayatım devam ederken; Anadolu Üniversitesi AÖF Halkla İlişkiler ve İşletme bölümlerini tamamladım. Şimdi de İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisiyim.

Yedi yıl ELT Kitabevi’nin Genel Koordinatörlüğü’nü yaptım. Bir çok projeye imza atarak uzun soluklu çalışmaları tamamladım. Anma günleri, imza günleri, bölge çapında yarışmalar, sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli organizasyonları yönetip, aktif bir şekilde rol aldım. Ardından 2008 yılında İnsan Kaynakları Müdürü olarak özel sektörde, bir şirkette işe başladım ve İK Grup Müdürü olarak devam ederken Haziran/2014 de şirketle yollarımızı ayırdık. Şirketin yer aldığı sektörün ilk İnsan Kaynakları departmanını kurmaktan ve bir çok konuda sektöre öncülük eden bir yapının içinde bulunmaktan gururluyum.İnsan Kaynakları görev ve sorumluluklarının yanı sıra, bir çok organizasyonda yer aldım. (Şirket tanıtımı, temsili, sunumlar, personel organizasyonları) Aynı zamanda şirketin kurduğu akademinin doğal hocası olarak görev yaptım.

01/04/2015 tarihinde kendi şirketimi açtım. SGM YAZILIM ELEKTRONİK AR-GE KARİYER EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ olarak ben ve ekibim; kurumsal web sitesi tasarımı, yazılım, elektronik devre tasarımları, sosyal medya danışmanlığı ve elbette İK Danışmanlığı alanında hizmet veriyoruz. (Bknz:https://saygigunenc.com/kurumsal.html)

Mesleğimi seviyorum, çünkü; insanları seviyorum.

Tarihi yerleri gezmeyi, büyüleyici doğayı izlemeyi, denizi çok seviyorum. Binicilik, kayak, su sporlarını yapmaktan mutlu oluyorum. Okumaktan keyif alıyor bu farklı kapıları açan dünyada uzun süre vakit geçiriyorum.

 

İletişim

 

 

 

DSC_5198

dedddd

 

 

“Hakkımda” Yorumları (2 Adet)

 1. YASEMİN EKİCİ dedi ki:

  Saygı Hanım , yola çıktığınız fikir beni en çok etkileyen şey .Çünkü etrafımda gördüğüm çoğu insan kaynakları ve iş dünyasında ki iş görenler, bilgilerini sır gibi saklamakta ve bunu bir prensipmiş gibi gururla ve maalesef hala sürdürmektedirler. Kesinlikle “paylaşmak ayrıcalıktır” ve siz bu yüzden benim için çok daha özelsiniz .

 2. Saygı Günenç dedi ki:

  Merhaba Yasemin Hanım.

  Güzel yüreğinizden dökülen cümleleriniz bana güç verdi.
  Çok teşekkür ederim.

  Paylaşmanın ayrıcalığını sizlerle birlikte yaşıyorum.Ve bunu bana yaşatan herkes de benim için özel…

  Güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Kişisel blogdur. Ticari amaç ya da kazanç gütmez. Blogda kullanılan bazı görseller ve bazı yazılar google üzerinden alınmıştır. Herhangi bir hak iddia edilmemektedir. İstenildiği zaman kaldırılacaktır.

Başa Dön